Pierwsze miejsce dla Siatkarek z Konarskiego
27-02-2020

Już od paru lat, każdego roku, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu organizuje Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora szkoły. Tak też było teraz.

Organizator do udziału w Turnieju zaprosił następujące drużyny:

1. ZS nr 1 im. Ks. Konarskiego w Jędrzejowie
  2. ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego Grota w Jędrzejowie
  3. I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
  4. LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu

Turniej otworzył Dyrektor szkoły życząc wspaniałej sportowej rywalizacji zakończonej jak najlepszym wynikiem.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, po losowaniu rozpoczęły się mecze w kolejności:

1. ZS nr 1 Konarski – LO Rej, 2:1
  2. LO Małogoszcz – ZS nr 2 Grot, 2:0
  3. ZS nr 1 Konarski – LO Małogoszcz, 2:1
  4. LO Rej - ZS nr 2 Grot, 2:0
  5. ZS nr 1 Konarski – ZS nr 2 Grot, 2:0
  6. LO Małogoszcz – LO REJ, 2:0.

Drużyna naszej szkoły bardzo chętnie toczy boje na tym terenie, tym bardziej że od trzech lat utrzymuje tam wysoki poziom, plasując się na pierwszym miejscu.

Naszą szkołę reprezentowały:

1. Klaudia Główczyńska, kapitan drużyny
  2. Karolina Baran,
  3. Joanna Czaczkowska,
  4. Roksana Skiba,
  5. Aleksandra Sperczyńska,
  6. Weronika Blicharska,
  7. Aleksandra Grot,
  8. Patrycja Bierońska,
  9. Joanna Staszczyk,
  10. Wiktoria Sęk.

Turniej toczył się w przyjaznej, sportowej atmosferze. Mecze były bardzo zacięte, każdy chciał wygrać. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

• I miejsce - ZS nr 1 im. Ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie
  • II miejsce - LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu
  • III miejsce - LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
  • IV miejsce - ZS nr 2 im.gen. S. Roweckiego Grota w Jędrzejowie.

Na zakończenie sportowej rywalizacji Dyrektor szkoły wręczył puchary i pamiątkowe dyplomy wszystkim drużynom biorącym udział w Zawodach.

Dla wszystkich dziewcząt reprezentujących naszą szkołę należą się słowa uznania i zarazem podziękowania za trud jaki włożyły w przygotowania do zawodów, oraz w sam turniej.

Opiekun naszej drużyny dziękuje zawodniczkom za wspaniałą grę i jeszcze raz gratuluje zwycięstwa.

• Marzena Magiera-Albin