Spotkanie z native speakerem, Brytyjczykiem, Martinem Arrowsmith
07-03-2014

Czy w Anglii nieustannie pada deszcz? Czy ‘5 o’clock’ to naprawdę codzienna tradycja Brytyjczyków? Jak Brytyjczycy spędzają czas wolny? Jak się uczyć języka angielskiego skutecznie? Skąd się wzięło powiedzenie ‘it’s a piece of cake’?

Odpowiedzi na te i inne pytania mogli usłyszeć uczniowie klas liceum i technikum 7 marca na spotkaniu z native speakerem, Brytyjczykiem, Martinem Arrowsmith.

Spotkanie upłynęło w miłej i swobodnej atmosferze. Młodzież dopytywała się o szczegóły dotyczące rodzinnego miasta zaproszonego gościa jak również o odczucia dotyczące jego życia w Polsce.

Martin Arrowsmith uatrakcyjnił swój wykład o Wielkiej Brytanii fotografiami, poświęcając dużo miejsca Newcastle, czyli miejscu jego dzieciństwa i wczesnej młodości.

Na koniec spotkania młodzież podziękowała panu Martinowi Arrowsmith za przybycie wyrażając nadzieję na rozwijanie dalszych kontaktów.

• Agnieszka Malec, Ewelina Walczyńska