Dzień Edukacji Narodowej w Konarskim
13-10-2020

"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!"

Tegoroczne Święto Edukacji obchodziliśmy w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła nam stworzyć tradycyjnej akademii dla nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku w naszej szkole powstał radiowęzeł, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. Dzięki niemu przeprowadziliśmy audycję, której o godzinie 11:00 wysłuchała cała szkoła. Prowadzący złożyli najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz odtworzono utwory muzyczne z dedykacją dla belfrów.

Dodatkową atrakcją był film wyświetlany na telebimie szkolnym, prezentujący naszych pedagogów i serdeczne słowa skierowane do poszczególnych grup przedmiotowych.

Jak co roku odbyły się wybory „Belfra Roku” 2020/2021, tym razem w dość nietypowej formie. Wykorzystując nowoczesną technologię konkurs ten Samorząd Uczniowski przeprowadził online. Uczniowie wybierali nauczycieli w trzech kategoriach: najsympatyczniejszy, najbardziej wymagający oraz najbardziej opiekuńczy nauczyciel.

Wyniki były następujące:

NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL – Pani Magdalena Prusicka

NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCY NAUCZYCIEL – Pani Izabela Fatyga-Lato

NAJBARDZIEJ OPIEKUŃCZY NAUCZYCIEL – Pan Tomasz Szarek

Gratulujemy!

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Cała społeczność uczniowska dziękuje wszystkim nauczycielom za trud i za uśmiech, który dają nam każdego dnia.

• Dominika Nowak, Katarzyna Szydłowska