Sportowa Jesień w Konarskim
15-10-2020

W październiku w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. St. Konarskiego odbyły się dwa turnieje sportowe o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas 2: chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczyny piłki siatkowej. Do zawodów zgłosiło się łącznie 11 drużyn (7 chłopców – 56 uczestników i 4 dziewcząt – 36 uczestniczek).

W turnieju piłki nożnej mecze rozgrywano systemem pucharowym. Do finału zawodów awansowali uczniowie klas 2 A i 2 HR. Po wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu zwycięzcą turnieju została drużyna z klasy 2A, która pokonała rywala 3:1. Królem strzelców zawodów został Patryk Nogaj ze zwycięskiej klasy 2A.

W turnieju piłki siatkowej dziewcząt spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Udział w turnieju potwierdziły cztery drużyny. Wszystkie swoje mecze wygrała drużyna z klasy 2ek, która tym samym zwyciężyła w całym turnieju.

Turnieje przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

• Marzena Magiera-Albin