Nowa pracownia logistyczna w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie
22-02-2021

W ramach projektu „W Jędrzejowie kształcimy zawodowo” realizowanego przez Fundację Centrum Europy Lokalnej w Kielcach w „Konarskim” – powstała nowocześnie wyposażona pracownia do kształcenia w zawodzie technik logistyk.

W pracowni znajduje się 16 laptopów ze specjalistycznym oprogramowaniem do obsługi magazynów LoMAG oraz projektowania tras przewozu towarów EMapa Transport. Nowoczesna tablica i projektor multimedialny dopełniają informatyczne wyposażenie pracowni.

Jedna z kwalifikacji, którą muszą nabyć przyszli logistycy to wyposażenie i obsługa magazynów, dlatego w pracowni są również regały paletowe wraz z paletami EURO, ISO oraz skrzyniopalety. Teraz nauka formowania ładunków oraz prawidłowego rozmieszczenia towarów w magazynie z pewnością będzie przebiegała łatwiej, gdyż uczniowie będą mogli te zadania wykonać praktycznie w pracowni. Wózek widłowy, który również znalazł się na wyposażeniu tej pracowni wzbudza niezwykłe zainteresowanie logistyków – zarówno uczniów jak i nauczycieli. W chwili obecnej w pracowni odbywają się zajęcia praktycznej nauki zawodu dla uczniów klasy 3L, którzy biorą udział w projekcie.

• Elżbieta Grad - szkolny koordynator projektu