Pożegnanie Abiturientów w Konarskim
30-04-2021

30 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyło się pożegnanie absolwentów. W tym roku szkolnym naukę ukończyło 167 uczniów, 62 z II Liceum Ogólnokształcącego i 105 z Technikum nr 1. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość miała nieco inny charakter.

Dyrekcja oraz wychowawcy żegnali każdą klasę osobno, uczniowie przybywali do szkoły w odstępie godzinnym, zachowując zasady bezpieczeństwa i higieny zgodnie z panującymi obostrzeniami.

„Czas to ludzie, bo to ludzie tworzą czasy, dobre lub złe”- tymi słowami św. Augustyna Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik rozpoczęła swoją przemowę, pogratulowała wszystkim uczniom otrzymania świadectw ukończenia szkoły średniej, oraz zwróciła się do nich, aby pamiętali o wiedzy i umiejętnościach, które wynieśli z „Konarskiego” i godnie go reprezentowali.

Tegorocznych abiturientów poza Dyrekcją i wychowawcami serdecznym słowem pożegnali również Starosta Powiatu Jędrzejowskiego Pan Paweł Faryna oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Foremniak - Pilarz. Przemawiający zaakcentowali młodzieży, że pewien ważny etap ich życia kończy się, ale otwiera się przed nimi nowa droga, którą będą szli już jako dojrzali i odpowiedzialni ludzie.

Nie zabrakło również życzeń od młodszych kolegów, w imieniu których głos zabrała Dominika Nowak Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Muzycznym akcentem na uroczystości była piosenka pt: „Ain`t no way” w wykonaniu Martyny Stępień.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Uchwałą Rady Pedagogicznej Medale „Złoty Absolwent” otrzymali:

II Liceum Ogólnokształcące:

Klasa 3a - Kinga Grad,

Klasa 3b - Julia Chrzanowska, Grzegorz Gancarski, Eliza Tomala, Zofia Wolska, Łukasz Marek, Nikodem Mędrek, Gabriela Skóra, Julia Zasada.

Technikum nr 1:

Klasa 4i - Jan Malmur,

Klasa 4H - Kinga Wiaderek.

Natomiast świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie:

II Liceum Ogólnokształcące:

Klasa 3a - Magda Białas, Dominika Stawiarz,

Klasa 3b - Nikola Gajos, Agnieszka Król, Izabela Nazimek, Olimpia Strączek, Kamil Wawreczko, Natalia Jach, Wiktoria Błaszkiewicz, Małgorzata Krzysztofik.

Technikum nr 1:

Klasa 4L - Julia Skrzypczyńska, Natalia Woś,

Klasa H - Monika Susło,

Klasa 4E - Natalia Curyło, Katarzyna Dłużniak, Kamil Bratek.

W tym roku szkolnym wychowawcami klas maturalnych byli:

Klasa 3a – pani Dorota Paw,

Klasa 3b – pani Sabina Chechelska,

Klasa 4E – pani Alicja Garus,

Klasa 4H – pan Wojciech Cichoń,

Klasa 4I – pan Włodzimierz Piasecki,

Klasa 4L – pani Katarzyna Szydłowska.

Wszystkim maturzystom życzymy wysokich wyników na egzaminie maturalnym oraz sukcesów na dalszej drodze.

• Katarzyna Szydłowska, Sabina Chechelska