Światowy Dzień Fair Play
10-09-2021

Dnia 10.09.2021 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się ogólnopolska akcja #Bieg FAIR PLAY PKOL z okazji Światowego dnia FAIR PLAY.

Podczas rozpoczęcia imprezy Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik powitała zgromadzonych na boisku uczniów i przypomniała, że zasady fair play powinniśmy stosować zarówno w rywalizacji sportowej, jak i, a może przede wszystkim, w życiu codziennym.

Pogoda tego dnia dopisała, dlatego też w biegach, które w naszej szkole miały formę sztafety wzięło udział ponad 300 uczniów z 13 klas. Sztafetę rozpoczęli uczniowie klasy 2A i kontynuowali ją uczniowie z klas, które w tym dniu miały lekcję wychowania fizycznego.

Uczestnicy świetnie się bawili, a rywalizacja sportowa w duchu fair play sprawiła im wiele radości. Niestety nie wszyscy mogli dzisiaj pobiec, a Ci którym się to nie udało zadeklarowali swój udział w następnej edycji #Bieg FAIR PLAY.

• Elżbieta Cichoń, Iwona Stankiewicz