Konkursy i Olimpiady

Informatyczny BÓBR - po raz pierwszy
15-11-2021

Uczniowie "Konarskiego" po raz pierwszy wzięli udział w międzynarodowym konkursie informatycznym "BÓBR", organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firmę Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).

XVI edycja konkursu odbyła się w poniedziałek 15 listopada 2021 roku o godzinie 12:00.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów: Norbert Adamus (3in), Michał Bątkiewicz (3i), Jan Domański (3a), Szymon Grudzień (2a), Bartosz Kuśmierz (3a), Mateusz Łukasik (3i), Grzegorz Pielka (3i), Kamil Śmigiel (3i), Miłosz Twardowski (3i), Adrian Witas (3i), Mateusz Wojaczek (3i).

Konkurs jest jednoetapowy i składa się z jednorazowego testu, który uczestnicy rozwiązują, z wykorzystaniem komputera, przez godzinę. Zawiera kilkadziesiąt zadań z zakresu algorytmiki, technologii informacyjnej i logicznego myślenia. Po zakończeniu konkursu organizatorzy sprawdzają poprawność rozwiązań i publikują listę laureatów.

W naszej szkole największą liczbę punktów zdobył Grzegorz Pielka. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Grudzień i Norbert Adamus.

Uczestnikom dziękujemy za przetarcie konkursowego szlaku, gratulujemy uzyskanych rezultatów a pozostałych uczniów zainteresowanych algorytmicznymi potyczkami zachęcamy do udziału w przyszłym roku. Na stronie konkursu: https://www.bobr.edu.pl/ można znaleźć archiwalne zadania z przykładowymi rozwiązaniami oraz poznać dokładnie zasady i warunki uczestnictwa w konkursie.

Organizatorami i koordynatorami tegorocznego "BOBRA" w "Konarskim" byli: Artur Śliz i Grzegorz Ryński.

• Artur Śliz