Wakacyjny Obóz Naukowy z języka rosyjskiego
09-07-2011

W ramach realizacji Projektu "Szkoła Kluczowych Kompetencji" uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego z klasy 3T uczestniczyli w Wakacyjnym Obozie Naukowym z języka rosyjskiego w miejscowości Poronin. Zarówno pobyt jak i zajęcia merytoryczne miały miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym "Limba" w Poroninie.

Podczas obozu uczniowie naszej szkoły odbywali zajęcia merytoryczne z języka rosyjskiego prowadzone przez trenera, których efektem końcowym była prezentacja swojej grupy. Nasi uczniowie przygotowali i wspaniale wykonali 2 piosenki w języku rosyjskim wraz z układem tanecznym. Po obowiązkowych zajęciach młodzież brała udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych, wycieczkach do Zakopanego oraz w Tatry. Wieczorami mogli korzystać z atrakcji ośrodka takich jak: bilard, tenis stołowy, grill czy dyskoteka.

Uczniowie zwiedzili między innymi Zakopane, wjechali na Gubałówkę, weszli na Rusinową Polanę i mieli możliwość skorzystać z basenów termalnych w Szaflarach.

• Paweł Kisiel