Spotkania edukacyjne w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa
08-03-2011

08.03.2011r. młodzież klas przedmaturalnych uczestniczyła w spotkaniach organizowanych przez WSEiP w Kielcach.

W panelach edukacyjnych wzięło udział 204 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Przebieg spotkań został zaplanowany tak, by umożliwić szkołom samodzielne ułożenie programu pobytu w WSEiP, czyli część wstępna dla wszystkich uczestników, a następnie udział w jednym z dowolnych paneli edukacyjnych według potrzeb i zainteresowań uczniów.

Klasa informatyczna uczestniczyła w warsztatach informatycznych, na którym było:

• Tworzenie stron WWW.
  • Grafika komputerowa.
  • Pokaz robotów.

Klasa humanistyczna uczestniczyła w panelu „warsztat dziennikarski” gdzie dowiedzieli się:

• Jak przygotować się do wystąpienia publicznego.
  • Poznali warsztat dziennikarza internatowego i radiowego.

Klasa biologiczna uczestniczyła w panelu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, była to promocja kierunku ratownictwo medyczne i fizjoterapia. Poznali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz jak kształtować piękną sylwetkę. Wysłuchali także wykładu na temat „dopalacze - czyli jak skutecznie zrujnować swoje zdrowie”.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie na temat „świadomość prawna i jej wpływ na zjawiska przestępcze” (kierunek prawo). Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu o piractwie internetowym i odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Trendy w nowoczesnej Kosmetologii to warsztaty, na których promowano kierunek Kosmetologia. Przedstawiono tam diety cud- korzystne czy groźne dla zdrowia? Spotkanie to zakończyło się pokazem profesjonalnego makijażu i stylizacji.

"Kariera bez granic" bardzo ciekawe spotkanie z doradcą zawodowym, na którym przedstawiono wybrane zagadnienia psychologii konsumenta i reklamy oraz doradzano jak pogodzić marzenia z rzeczywistością czyli „Weź odpowiedzialność za swoją karierę”

Był też specjalny program dla nauczycieli, na którym dyskutowano o problemach edukacyjnych województwa świętokrzyskiego, była prezentacja portalu Wrota Świętokrzyskie.

Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i dobrze zorganizowane. Młodzieżą opiekowali się: M. Wielińska, I. Stankiewicz, B. Terczyńska, M. Pułka, M. Białek, M. Bielecki.