Ekonomiści z Konarskiego w Warszawie
13-04-2022

Uczniowie technikum ekonomicznego odbyli wyjazd edukacyjny do Warszawy, dzięki uczestnictwu w projekcie Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo. Odwiedzili m.in. Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie przez miłego pracownika Fundacji GPW zostali zapoznani z historią powstania giełdy oraz zasadami jej funkcjonowania. Młodzież obejrzała film, dotyczący funkcjonowania giełdy, poznała fakty i zdarzenia z jej życia, a także obejrzała figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy.

Drugim miejscem odwiedzonym przez uczniów był Główny Urząd Statystyczny, gdzie uczestniczyli również w warsztatach zorganizowanych przez pracowników urzędu.

Historia spisów powszechnych była największym zainteresowaniem wśród uczestników wyjazdu, poznali też zasady funkcjonowania urzędu, dowiedzieli się, czym zajmuje się statystyka i gdzie jest wykorzystywana. Na koniec spotkania rozwiązali quiz, a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Odwiedzili również czytelnię, gdzie poznali rodzaje publikacji i opracowań statystycznych oraz zasady korzystania.

Wyjazd na GPW i do GUS uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista w znacznym stopniu wzbogacił ich wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości, pracując w wyuczonym zawodzie.

• Anna Białek-Wątor