Z wizytą w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie
27-04-2022

W kwietniu w Polsce realizowany jest program „Dzień Przedsiębiorczości”, którego patronem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Program skierowany jest do uczniów szkół średnich.

"Dzień Przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Wielu uczniów z naszej szkoły interesuje się pracą w służbach mundurowych. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i oczekiwaniom młodzieży 27 kwietnia 2022 roku zorganizowano wycieczkę przedmiotową do Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. W wycieczce udział wzięli uczniowie klasy 2 I, 3 I, 1HL i 2 L. Podczas pobytu na terenie uczelni młodzież miała możliwość obserwacji kształcenia studentów na Wydziałach Lotnictwa, Bezpieczeństwa Lotniczego, w Instytutach Nawigacji, Logistyki i Transportu, Studium Języków Obcych. Młodzież również w praktyczny sposób mogła przekonać się jak trudna, odpowiedzialna i precyzyjna jest praca w zawodach związanych z lotnictwem.

Podczas pobytu bardzo ważnym elementem w programie wycieczki było również zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych, które powstało 1 kwietnia 2011 roku na bazie kolekcji lotniczej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Organizatorem muzeum jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Przewodnicy w ciekawy i wyczerpujący sposób zapoznawali młodzież z historię polskiego lotnictwa, ucząc patriotyzmu i przywiązania do ojczyzny.

Realizacja „Dnia Przedsiębiorczości” w takiej formie z pewnością zweryfikuje wyobrażenia młodzieży o wymarzonym zawodzie.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele: Paulina Haja, Marek Pułka i Paweł Kisiel.

Wycieczka w fotograficznym skrócie:

• Marek Pułka