"Hotelarze" w Krynicy
18-05-2013

W dniach 17-18.05.2013 roku uczniowie naszej szkoły realizujący projekt „Hotelarze przyszłości” uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Krynicy Zdrój, gdzie odbyli dwudniowe warsztaty w czterogwiazdkowym hotelu PEGAZ. Głównym celem warsztatów było zapoznanie się z działalnością i sposobem funkcjonowania hotelu oraz zasadami obsługi gości hotelowych.

Zajęcia „Hotelarze” rozpoczęli od spotkania z panią manager, która przedstawiała charakterystykę obiektu, a następnie podzieleni na grupy udali się na poszczególne stanowiska pracy (restauracja, recepcja, służba pięter). Wieczorem po warsztatach uczniowie mogli odpocząć na basenie i w saunie. Pobyt w Krynicy nie ograniczył się tylko zdobywania praktycznej wiedzy w zakresie hotelarstwa, ale również pozwolił uczestnikom poznać walory turystyczne miejscowości.

Szczególnie dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie na Górze Parkowej, gdzie wszyscy świetnie się bawili. Młodzież wróciła pełna wrażeń i zadowolona, że dzięki realizowanemu w szkole projektowi mogła poznać tajniki wybranego przez siebie zawodu w hotelu o wysokim standardzie.

• Elżbieta Cichoń