Ruszyła Matura 2013!
09-05-2013

Chociaż w tym roku kasztany nie wszędzie zakwitły, to nieubłaganie nadszedł czas majowych egzaminów. Do matury z języka polskiego przystąpiło w naszym Liceum Ogólnokształcącym 113 absolwentów, a z matematyki 115. W Technikum odpowiednio z języka polskiego 98, a z matematyki 103 abiturientów. Nieco mniej uczniów zdawało pisemnie język angielski, niektórzy wybrali do egzaminu język rosyjski lub niemiecki.

Relacje po pierwszym egzaminie z języka polskiego były rozbieżne. Arkusz według większości absolwentów nie należał do najłatwiejszych. Znacznie lepsze samopoczucie prezentowali po egzaminie z matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty obowiązkowe już za nimi. Zaczynają się egzaminy z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że podobnie jak te obowiązkowe będą przebiegały bez zakłóceń i niespodzianek.

Powodzenia!

Przed pierwszym egzaminem humory dopisywały.

Czy jestem na liście?

Maturzyści sprawdzają, czy arkusze są oryginalnie zapakowane.

Przed wejściem na salę wszystko trzeba dokładnie sprawdzić.

Ciekawe jakie będą tematy?

W niecierpliwym oczekiwaniu na rozpoczęcie egzaminu.

Trema chyba dotknęła nie tylko uczniów. Zespół nadzorujący niecierpliwie oczekuje na godz. 9.00.

No i po języku polskim. Arkusze w bezpiecznych kopertach i najbardziej bezpiecznym miejscu w szkole.

A to już matematyka - rozdawanie arkuszy.

Jakie też będą zadania?...

I po egzaminie!

Zdaliśmy!

Dziewczyny z "logistyka" twierdzą, że nie było źle!

• Ewa Kosińska