I Spartakiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jędrzejowskiego
21-09-2012

W dniu 21 września na sportowych obiektach naszej szkoły odbyła się I Spartakiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jędrzejowskiego. Organizatorem zawodów był Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „KONAR” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego. Podczas Spartakiady rywalizowali ze sobą uczniowie sześciu szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie, I-go Liceum Ogólnokształcącego w Jędrzejowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Krzelowie i naszej szkoły w następujących konkurencjach:

• Piłka siatkowa dziewcząt
  • Piłka nożna chłopców
  • Przeciąganie liny
  • Trójbój lekkoatletyczny indywidualny i drużynowy dziewcząt i chłopców (60m, skok w dal, rzut piłką lekarską)

W sumie w zawodach uczestniczyło prawie 240 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Piłka siatkowa - Karolina Gniazdo 3 lb, Trzcińska Kasia 3 lb, Olesińska Ola 3 lb, Sułecka Kinga 3 lb, Żarnotal Ola 3 ls, Kowalska Magda 3 H, Horbanowicz Marta 3 E, Olesińska Ewa 2 L, Sadowska Paulina 2 L, Kowalska Paulina 1 E, Jaskólska Sylwia 3 E, Chodakowska Ewelina 2 lb, Gniazdo Ewelina 2 le
  • Piłka nożna - Błaszkiewicz Patryk 3 L, Fatyga Dawid 3 L, Stępień Przemysław 3 L, Butenko Dominik 4 L, Sęk Damian 4 L, Fendrych Łukasz 3 ls, Kłek Michał 3 ls, Jaskólski Paweł 3 ls, Hernicki Paweł 3 ls, Osman Sebastian 3 ls, Wachowicz Karol 3 ls, Serafin Jarosław 3 ls, Pabjan Konrad 3 ls, Karpiński Aleksander 2 H, Gil Bartłomiej 3 L
  • Przeciąganie liny - Michalski Patryk 2i, Wąchała Michał 2i, Niestój Hubert 2i, Kot Konrad 3 lp, Niechciał Konrad 4i, Błaszkiewicz Patryk 3 L
  • Trójbój lekkoatletyczny - Kędzior Magda 2 H, Bodzioch Ewa 2 H, Jakimiec Edyta 2 lb, Kowal Martyna 2 lb, Zięba Kasia 2 L, Bida Adrian 2 i, Baliński Marcin 3 ls, Skowera Piotr 3 ls, Zdeb Damian 3 ls, Skierski Nikodem 2 lb, Gil Bartłomiej 3 L

A oto wyniki uzyskane przez naszych zawodników:

Piłka siatkowa dziewcząt

• ZSP nr 1 – ZSP nr 2 2:0
  • ZSP nr 1 – Wodzisław 2:0
  • ZSP nr 1 – Krzelów 2:0
  • ZSP nr 1 – I LO 0:2

1. miejsce - I LO w Jędrzejowie
  2. miejsce - ZSP nr 1 w Jędrzejowie
  3. miejsce - ZSCKP Krzelów
  4. miejsce - ZSP Wodzisław i ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Najlepszą zawodniczką została Monika Bawoł z I L.O.

Piłka nożna chłopców

• ZSP nr 1 – Wodzisław 5:1
  • ZSP nr 1 – Krzelów 7:1
  • Mecz finałowy: ZSP nr 1 – I L.O. 0:3

1. miejsce - I LO
  2. miejsce - ZSP nr 1 w Jędrzejowie
  3. miejsce - ZSP nr 2
  4. miejsce - Wodzisław
  5. miejsce - Krzelów i Sędziszów

Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Nawrota z L.O., królem strzelców został reprezentant naszej szkoły - Dawid Fatyga.

Przeciąganie liny

W turnieju przeciągania liny rywalizacja była niezwykle zacięta. W pierwszej fazie rozgrywek nasz zespół pokonał wszystkie drużyny, jednak mecz o pierwsze miejsce na wniosek ZSP nr 2 został powtórzony. Po emocjonującej walce w dogrywce nasi chłopcy udowodnili bez cienia wątpliwości, że są najsilniejszą ekipą w powiecie.

2. miejsce - ZSP nr 2 w Jędrzejowie
  3. miejsce - ZSP Wodzisław
  4. miejsce - ZSCKP Krzelów
  5. miejsce - ZSP Sędziszów
  6. miejsce - I L.O. w Jędrzejowie

Trójbój lekkoatletyczny

Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy w trójboju lekkoatletycznym. Zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców; indywidualnie I miejsce wśród dziewcząt zajęła Edyta Jakimiec, wśród chłopców II miejsce - Damian Zdeb, III miejsce – Adrian Bida.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

2. miejsce - ZSP Wodzisław
  3. miejsce - ZSP Sędziszów
  4. miejsce - I L.O. w Jędrzejowie
  5. miejsce - ZSP nr 2 w Jędrzejowie
  6. miejsce - ZSCKP Krzelów

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

2. miejsce - ZSCKP Krzelów
  3. miejsce - ZSP nr 2 w Jędrzejowie
  4. miejsce - ZSP Wodzisław i I L.O. w Jędrzejowie

Opiekunami, którzy przygotowywali naszych zawodników do Spartakiady byli:

• Marzena Magiera-Albin – piłka siatkowa.
  • Andrzej Fendrych - piłka nożna.
  • Wojciech Cichoń - przeciąganie liny.
  • Mirosław Szczygieł - trójbój chłopców.
  • Robert Wójcik - trójbój dziewcząt.

Sędzią głównym był pan Marcin Bielecki, imprezę prowadził pan Grzegorz Leśniewski, a nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem zawodów czuwały panie Iwona Stankiewicz i Elżbieta Cichoń.

Spartakiada była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

Nauczycielom, uczniom i wszystkim kibicom dziękujemy za przybycie i kulturalny doping, dyrekcji - za pomoc w organizacji tego dużego przedsięwzięcia.

• Elżbieta Cichoń, Iwona Stankiewicz