Wyjazdowe zajęcia z Przedsiębiorstwa Symulacyjnego - Huta Szklana
16-02-2012

W dniach od 13 do 16 lutego 2012r w Ośrodku Wypoczynkowym „Jodłowy Dwór" w Hucie Szklanej odbyły się zajęcia wyjazdowe, w których wzięło udział 150 uczniów z 10 szkół uczestniczących w Projekcie z terenu Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas czterodniowego pobytu młodzież brała udział w zajęciach merytorycznych z zakresu tworzenia i funkcjonowania własnej wirtualnej firmy w świecie gry „SKK- Skok Ku Karierze", które wymagały od graczy zaangażowania oraz radzenia sobie, jako „wirtualni przedsiębiorcy" w trudnych gospodarczo sytuacjach. Gra uzmysławiała uczniom wszelkie związki pomiędzy przyczynami i skutkami ich decyzji, dając możliwość ich przełożenia na realia prowadzenia działalności gospodarczej.

Po rozgrywce finałowej uczniowie naszej szkoły w składzie:

- Damian Więckowski (prezes firmy),

- Milena Bawoł (główna księgowa),

- Krzysztof Chatys (szef produkcji),

- Arkadiusz Krzysztofik (kierownik marketingu i transportu).

reprezentujący firmę MAX GSM S.A. wśród 38 zespołów zajęli III miejsce.

Warto nadmienić, że uczniowie w czasie wolnym od zajęć uczestniczyli w kuligu, ognisku oraz świętowali tzw. „Walentynki" na wieczornej dyskotece. Mimo mroźnej pogody, atmosfera zajęć tak merytorycznych, jak i popołudniowych była wyjątkowo gorąca.

• Paulina Haja