Wakacyjny Obóz Naukowy w Poroninie
12-08-2012

W ramach realizacji Projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji” uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie w okresie 06.08 -12.08.2012 uczestniczyli w Wakacyjnym Obozie Naukowym w miejscowości Poronin.

Podczas obozu uczniowie odbywali zajęcia merytoryczne z technologii informacyjnej i przedsiębiorczości. Po obowiązkowych lekcjach młodzież brała udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych, zarówno indywidualnych i zespołowych, takich jak tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, siatkówka czy badminton. Chętni uczniowie zagrali również w paintballa. Nawet wieczorami nie było czasu na nudę,młodzież bawiła się na dyskotekach oraz grillu. Wszyscy uczestnicy Wakacyjnego Obozu Naukowego otrzymali koszulki, czapki oraz odtwarzacze mp3.

Uczniowie zwiedzili Zakopane w tym Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku, skocznie narciarską, Krupówki, Rusinową Polanę i Kościół Wiktorówki. Dodatkową atrakcją była kąpiel w źródłach termalnych w Szaflarach oraz „Posiada u górala” w izbie regionalnej w Murzasichle, która przybliżyła kulturę i tradycję regionu. Uczestnicy mogli usłyszeć brzmienie regionalnych instrumentów oraz posłuchać góralskich opowieści.

Całość projektu zakończyła się prezentacją osiągnięć kompetencji technologii informacyjnej i przedsiębiorczości przygotowaną przez uczniów.

• Alicja Garus, Paulina Haja