Enter Your Future - Krok w przyszłość
04-10-2010

Enter Your Future (Krok w przyszłość) to projekt realizowany w naszej szkole
w okresie 4 - 8 października 2010 roku. Uczniowie z klasy 3 I w ramach Szkoły Kluczowych Kompetencji mieli szanse spojrzenia na świat z szerszej perspektywy poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez dwie studentki z Gruzji. Tematyka projektu obejmowała zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości i globalnej edukacji.

Celem spotkań było zdobycie większej wiedzy na temat postaw przedsiębiorczych w Polsce i innych krajach, rozwijanie umiejętności liderskich, zdolności aktywnego uczenia się, aktywizowanie młodych ludzi do podejmowania inicjatyw w środowisku lokalnym oraz pobudzanie i promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży.

Uczniowie poprzez udział w projekcie mogli zdobyć wiele korzyści tj.

- rozwój przedsiębiorczych postaw,

- szerzenie tolerancji poprzez kreowanie świadomości o innych kulturach i religiach z całego świata,

- prowadzenie zajęć w języku angielskim,

- rozwijanie umiejętności językowych,

- przełamanie bariery w posługiwaniu się językiem angielskim,

- poznanie fachowego słownictwa biznesowego,

- szerzenie wrażliwości i świadomości kulturowej wśród młodzieży oraz poszanowania innych narodowości,

- większa świadomość młodych ludzi jak ważne jest inwestowanie we własny rozwój.

Warsztaty dały szansę uczniom spojrzenia na świat z szerszej perspektywy, jak również możliwość sprawdzenia języka angielskiego w praktyce.

• Paulina Haja