Przedsiębiorstwo Symulacyjne w ramach Szkoły Kluczowych Kompetencji
29-11-2011

W ramach realizacji projektu SKK uczniowie klasy 2I w listopadzie 2011 roku brali udział w Przedsiębiorstwie Symulacyjnym – „Krok w przyszłość”. W ciągu sześciu godzin poznawali zasady prowadzenia działalności gospodarczej. Zdobywali informacje na temat koncepcji gry, struktury i organizacji firmy, obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa, handlu zagranicznego, sporządzania raportów, wybranych zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorstwa, logistyki, transportu, finansów przedsiębiorstw.

Prowadzenie firmy dla uczniów nie było takie łatwe. Wielu z nich osiągało dobre wyniki, ale byli też tacy którym system wygenerował bankructwo firmy.

• Paulina Haja