Światło – fala czy korpuskuła?
19-04-2011

We wtorek 19 kwietnia 2011 r. grupa młodych fizyków z ZSP Nr 1 w Jędrzejowie wykonywała doświadczenia w pracowni fizycznej Instytutu Fizyki przy Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczniowie przez ponad 3 godziny dokonywali wielu ciekawych obserwacji zjawisk fizycznych. Zagadnienia, którymi zajmowali się dotyczyły m.in. podwójnej natury światła, najważniejszych praw optyki geometrycznej i kwantowej oraz źródeł fal akustycznych i zjawisk rezonansu akustycznego. Po doświadczeniach uczniowie udali się tradycyjnie na przepyszny obiad, po którym uczestniczyli w dwugodzinnych pokazach doświadczeń, przygotowanych przez kadrę naukową UJK pod kierownictwem prof. dr hab. Marka Pajki.

A oto kilka fotek z laboratorium:

• Magdalena Prusicka