Warsztaty w ramach projektu „Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską”
02-02-2013

Dnia 02.02.2013 w naszej szkole odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego w ramach projektu „ Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską”. Zajęcia prowadziła doradca zawodowy pani mgr Joanna Klamka, pracownik Centrum Biznesu i Promocji Kadr w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Warsztaty trwały 8 godzin lekcyjnych, uczestniczyło w nich 9 uczniów technikum z klas 4 E, 4 H, 4 L.

Tematyką warsztatów były:

1. Decyzje dotyczące zawodu jak je podejmować, od czego zależą:

1. poznawanie samego siebie - kluczem do wyboru ścieżki kariery zawodowej:
      - określenie uniwersalnych umiejętności, identyfikacja własnych umiejętności na podstawie zainteresowań,
      - poznanie swoich mocnych i słabych stron,
  2. sprecyzowanie własnych preferencji zawodowych, w tym:
      - określenie zawodów najbardziej i najmniej popularnych,
      - określenie wartości pracy, oczekiwania, identyfikacja własnych umiejętności pożądanych w pracy zawodowej.

2. Zainteresowania, uzdolnienia i cechy charakteru oraz ich wpływ na decyzje zawodowe:

1. źródła wiedzy o zawodach,
  2. czynniki warunkujące trafną decyzję zawodową,
  3. przygotowanie własnej ścieżki zawodowej,

3. Tworzenie dokumentów aplikacyjnych:

1. Curriculum Vitae,
  2. jak dobrze zredagować List Motywacyjny,
  3. wymogi pracodawców i ich oczekiwania,
  4. rozmowa kwalifikacyjna,
  5. sposoby szukania pracy, ogłoszenia,
  6. rynek pracy w moim rejonie,

Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni.

• Ewelina Banasiewicz-Szczygieł