"Hotelarze Przyszłości" w Malinowym Zdroju
19-03-2014

Dnia19.03.2014 roku uczniowie klas hotelarskich w ramach projektu „Hotelarze przyszłości” udali się na wycieczkę przedmiotową do Solca Zdroju, której głównym celem było zapoznanie z działalnością i sposobem funkcjonowania hotelu Medical Spa Malinowy Zdrój.

Jest to pierwszy obiekt należący do grupy Malinowe Hotele, który jako jedyny w regionie posiada najsilniejszą na świecie solankę siarczkową. Podczas wizyty w hotelu młodzież miała okazję zobaczyć pokoje standardowe i apartamenty. Uczniowie mieli również możliwość zapoznać się z częścią hotelu w której można korzystać z szerokiej oferty usług z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i leczenia schorzeń.

Wiodącym działem leczenia jest balneologia. Uczniowie widzieli również profesjonalnie wyposażone Studio Urody gdzie wykonywane są zabiegi kosmetyczne z użyciem najlepszych kosmetyków uznanych marek w tym autorskiej linii balneokosmetyków.

Kolejnym punktem programu była wizyta w pijalni wód sanatorium „Marconi” które jest najstarszym obiektem tego typu w Busku Zdroju. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się na obiad do restauracji „Wiktoria” znajdującej się w centrum parku zdrojowego w Busku.

• Joanna Widomska, Marcin Białek