Projekt "Ucz się od ucznia"
24-03-2014

W marcu b.r. chętni uczniowie z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowym projekcie organizowanym przez Fundację „De Primario”. Celem projektu była aktywizacja młodego pokolenia w kierunku przekazania swojej wiedzy z zakresu efektywnego wykorzystywania nowinek technicznych starszemu pokoleniu.

Na zorganizowanych w tym celu zajęciach pozalekcyjnych w rolę nauczycieli wcielili się sami uczniowie. A w rolę ucznia ich nauczycielka Anna Krempińska. Tematykę zajęć ustalili sami prowadzący – w końcu to oni najlepiej się na tym znają. Uczniowie przekazywali z użyciem prezentacji multimedialnych i nowoczesnych urządzeń możliwości jakie oferują tablety, smartfony czy też sposoby nauki z użyciem Internetu i moc możliwości jakie niesie on do rozwijania swoich pasji i różnych zainteresowań.

W projekcie wzięli udział z klasy 1e: Kasperczyk Monika, Chełmińska Michalina, Uchniak Sylwia, Lasota Karolina, Koper Dawid, Zieliński Krzysztof, Wielewicki Łukasz, Kotwica Angelika, Dylewska Kinga, Bentkowska Kamila, Górska Sylwia, a z klasy 3e: Zięba Kinga, Mazur Ilona, Magiera Ewelina.

Poza wymiernymi efektami edukacyjnymi, projekt niesie ze sobą dodatkowe profity – możliwość choć częściowego zakopania przepaści międzypokoleniowej. W końcu nie taki uczeń/nauczyciel straszny.

• Anna Krempińska