Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
20-11-2011

Dnia 20 listopada 2011r. odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, organizowana przez Polski Czerwony Krzyż i Państwową Inspekcję Sanitarną.

Tematyką tegorocznej olimpiady było:

• zasady zdrowego żywienia,
  • znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
  • prawidłowy rozkład dnia ucznia i odpowiednie sposoby wypoczynku,
  • problematyka uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
  • zapobieganie chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) oraz cywilizacyjnym,
  • zapobieganie urazom i wypadkom,
  • zasady udzielania pierwszej pomocy,
  • podstawowe wiadomości o Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w tym wiedzy o PCK.

Do olimpiady, która odbyła się w Hufcu Pracy, przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu jędrzejowskiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania w ciągu 45 minut test zawierający 30 pytań, dotyczących wymienionych wcześniej zagadnień. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3Lb Wioletta Lniak. Zajęła ona 3 miejsce w powiecie w kategorii szkoły średnie. Serdecznie gratulujemy.

• Elżbieta Cichoń