Dzień Przedsiębiorczości w Dęblińskim Garnizonie
02-04-2014

Jedenasta edycja ogólnopolskiego programu "Dzień Przedsiębiorczości" odbyła się 2 kwietnia 2014 r. Program kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów, którzy wyrazili chęć pozyskania informacji o umiejętnościach i predyspozycjach do pracy związanej z lotnictwem w „Dniu Przedsiębiorczości” zorganizowano im pobyt na terenie Garnizonu w Dęblinie. Uczniowie przebywali w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych, 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego, Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego i Muzeum Sił Powietrznych.

Podczas kilkugodzinnej praktyki uczniów zapoznano z organizacją i zarządzaniem poszczególnych jednostek Garnizonu, z wymogami i umiejętnościami niezbędnymi do wykonywania określonego zawodu. Młodzież obserwowała pracę instruktorów i wykładowców różnych specjalności. Największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia na symulatorach lotu samolotów różnego typu i zajęcia na przyrządach obrotowych, w których nieliczni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Wycieczka zakończyła się krótkim pobytem w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a zorganizaowali ją nauczyciele: Paulina Haja, Jolanta Tompolska, Marzena Magiera-Albin i Artur Śliz.

• Paulina Haja