Sprzątanie świata
16-09-2011

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja odbywa się co roku począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. W naszej szkole również członkowie SK LOP wspólnie z SKKT wraz z opiekunami: panią Bożeną Smorąg i panią Renatą Guździk wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania świata". 16 września uczestnicy akcji z klasy 1 lb i 2 H sprzątali teren wokół szkoły oraz tereny wzdłuż ulicy Przypkowskiego, Przemysłowej, Słowiańskiej i Mieszka I.

• Bożena Smorąg, Renata Guździk