Salon maturzystów
20-09-2012

20.09.20012-uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Kieleckim Salonie Maturzystów Perspektywy 2012, który odbył się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej. Uroczystą inaugurację Salonu zaszczycili min. Danuta Zakrzewska – dyrektor OKE w Łodzi. "Dobrze zdana matura, sensownie dobrane przedmioty na odpowiednim poziomie, pozwolą Wam wybierać wśród wielu możliwości a to przecież ważna życiowa decyzja" - przekonywała pani Danuta Zakrzewska.

Maturzyści wyjechali z Salonu z dużą dawką wiedzy o czekającym ich egzaminie dojrzałości, z informacjami o ofercie ponad dwudziestu uczelni, nie tylko kieleckich – także tych największych, publicznych jak Uniwersytet Jagielloński czy Politechnika Krakowska, a także prywatnych szkół wyższych: Akademii Leona KuĽmińskiego, Uczelni Łazarskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ale także z materiałem do przemyśleń, sugerowanym przez gospodarza i gości Kieleckiego Salonu np.: "Warto studiować. Warto cenić własną (Świętokrzyską) Politechnikę, bo jest już i nadal będzie uczelnią przyszłości”.

Nasi uczniowie skorzystali z porad ekspertów z matematyki, języków obcych, fizyki, języka polskiego, biologii i wiedzy o społeczeństwie.

Opiekunami wycieczki byli: B. Terczyńska, M. Wielińska, K. Ganczarski, T. Chruściel, A. Nawrot, I. Fatyga-Lato.

• Barbara Terczyńska