Konkursy i Olimpiady

Wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej
13-01-2012

W dniu 13 stycznia 2012 roku odbył się wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej.

Nasza szkoła została w sposób szczególny wyróżniona w województwie świętokrzyskim przez organizatorów, czyli Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracyjnego, Instytut Europeistyki oraz Collegium Iuridicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie, ponieważ zawody II stopnia na szczeblu okręgowym odbyły się właśnie u nas.

Udział w eliminacjach okręgowych brali uczniowie szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach oraz uczennica klasy 3 le Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie – Paulina Patyna.

Test, który rozwiązywali uczestnicy był na wysokim poziomie. Składał się z dwóch części pisemnych – w pierwszej, gdzie uczestnicy udzielili odpowiedzi na 30 pytań zamkniętych, i części drugiej, polegającej na odpowiedzi pisemnej na pytania problemowe dotyczące powyższej tematyki. Prace każdego z uczestników zostały zakodowane w obecności czteroosobowej komisji, a następnie wysłane do Komitetu Głównego Olimpiady, gdzie zostaną sprawdzone i ocenione, tam dopiero dokonana będzie także weryfikacja prac i wyłonienie uczestników zawodów centralnych.

My trzymamy kciuki za Paulinę. Miejmy nadzieję, że jej trud włożony w pogłębianie wiedzy o strukturach europejskich zostanie doceniony i uda jej się zakwalifikować do ostatniego ogólnopolskiego etapu, gdzie godnie zaprezentuje naszą szkołę.

• Barbara Terczyńska, Katarzyna Krotla-Gnatowska