Konkursy i Olimpiady

"Europa to My"
16-04-2011

Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun już drugi raz zaprosiła wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski i Świętokrzyskiego do zmierzenia się z zagadnieniami dotyczącymi Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji do grona organizatorów dołączyło Miasto Niepołomice.

Asystenci Pani Róży Thun odwiedzili każdy z 36 powiatów Małopolski i Świętokrzyskiego. W każdym z nich przeprowadzili eliminacje. Zwycięzcy etapu szkolnego, wezmą udział w dwudniowym Finale, który odbędzie 16 i 17 kwietnia się na Zamku w Niepołomicach. Warto wspomnieć że nasza szkoła jako jedyna zakwalifikowała się do pierwszego etapu z powiatu jędrzejowskiego.

W naszej szkole w pierwszym etapie wzięli udział następujący uczniowie:

1. Kałka Piotr, klasa 3 T
  2. Bieniek Hubert, klasa 3 T
  3. Kowalska Magdalena, klasa 1 H
  4. Gwiazda Anna, klasa 1 H
  5. Różycka Edyta, klasa 3 H
  6. Jupowicz Marta, klasa 3 H
  7. Ślusarczyk Dagmara, klasa 3 H
  8. Białek Justyna, klasa 1 E
  9. Słonina Paula, klasa 1 E
  10. Maruszewska Monika, klasa 1 E
  11. Grzegorczyk Tomasz, klasa 1 E
  12. Tkacz Paweł, klasa 1 E
  13. Zimierski Michał, klasa 1 E
  14. Jaskólska Sylwia, klasa 1 E
  15. Arabski Norbert, klasa 1 E
  16. Butenko Marcin, klasa 1 E
  17. Sosnowski Paweł, klasa 1 E

Po rozwiązaniu testów asystent Pani poseł Pan Marek Materek oraz Pan Karol Gorzkowski przystąpili do sprawdzania testów. Osobą która najlepiej napisała test okazał się Piotr Kałka i to on pojedzie na finał konkursu do Niepołomic. Tam będzie walczył z innymi Laureatami konkursu z powiatów z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. A jest o co walczyć bo na najlepszych czekają cenne nagrody: wyjazdy studyjne do Brukseli, odtwarzacze MP4, zestawy książek oraz miesięczna praktyka w Biurze Parlamentarnym Poseł Róży Thun.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.europatomy.eu

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w kolejnych konkursach o Unii Europejskiej, informacje na temat bieżących konkursów u opiekunów Szkolnego Klubu Europejskiego.

Marek Materek - asystent posłanki Róży Thun

• Anna Krempińska