Konkursy i Olimpiady

Zawody okręgowe OWOIE
28-02-2011

Dnia 28 lutego 2011 roku w Kielcach odbyły się zawody okręgowe Olimpiady wiedzy o integracji europejskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Adrianna Kowalska z klasy 4 E.

Olimpiada wiedzy o integracji europejskiej została pomyślana jako olimpiada tematyczna, związana z problematyką przekrojową jaka niesie ze sobą integracja europejska. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie powinni orientować się we współczesnych procesach i zjawiskach społeczno-politycznych, mieć opanowaną wiedzę przewidzianą w programie szkolnym z zakresu przedmiotów merytorycznie związanych z tematyką Olimpiady (wiedza o społeczeństwie, historia najnowsza, wiedza o kulturze, podstawy przedsiębiorczości, geografia) oraz wiadomości określone programem Olimpiady. W związku z powyższym program merytoryczny olimpiady w pewnej części odpowiada podstawie programowej obowiązującej przedmiotu Wiedza o społeczeństwie na IV. etapie edukacyjnym - zakres podstawowy na etapie szkolnym Olimpiady i zakres rozszerzony na etapach – okręgowym i centralnym, natomiast podstawowym źródłem informacji o wymaganiach merytorycznych stawianych uczestnikom Olimpiady jest jej program publikowany na stronie internetowej. W każdej z edycji Olimpiady program podzielony jest na część stałą oraz na część związaną z tematyka specjalną każdej z edycji. Informacja o tematyce specjalnej olimpiady zostaje ogłoszona przed każdą z edycji.

Edycja w roku szkolnym 2010/2011 odbywa sie pod hasłem “Unia Europejska po reformach Traktatu z Lizbony”.

Więcej informacji na stronie www.kul.pl

• Anna Krempińska