Rosyjski w stylu retro
26-09-2012

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języków Obcych. Uczniowie uczący się języka rosyjskiego uczestniczyli w tym dniu w lekcjach poświęconych życiu i twórczości Włodzimierza Wysockiego - znakomitego barda i poety rosyjskiego.

Podczas lekcji młodzież poznała postać wielkiej osobliwości Rosji. Wspólnie słuchaliśmy również oryginalnych utworów wykonywanych przez Włodzimierza Wysockiego utrwalonych na płytach winylowych oraz oglądaliśmy fotografie barda. Przez chwilę mogliśmy poczuć klimat rosyjskiej duszy.

W pracowni obejrzeliśmy referaty przygotowane przez uczniów o Włodzimierzu Wysockim oraz szkic tej postaci, wykonany przez ucznia naszej szkoły i który stanowi również wystrój pracowni języka rosyjskiego. Kameralny klimat całości dopełniły także rosyjskie matrioszki, miski i łyżki malowane w ludowym rosyjskim stylu. Lekcje poświęcone Włodzimierzowi Wysockiemu przygotowała pani Ewa Staniak-Kurkowska , a uczestniczyły w nich klasy 4L i 2E.

Z okazji obchodów Dni Języków Obcych na holu pierwszego piętra został również przygotowany stolik z elementami Rosji. Uczniowie mogli obejrzeć i poznać symbole Rosji oraz posłuchać różnej rosyjskiej muzyki.

• Ewa Staniak-Kurkowska