Konkursy i Olimpiady

Jedziemy do Brukseli
20-04-2010

Dnia 20.04.10 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My” Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 3E Adrianna Kowalska i w nagrodę weźmie udział w wyjeździe studyjnym do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta ponieważ aż trzech uczniów uzyskało o jeden lub dwa punkty mniej od zwyciężczyni. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas 1E, 1H, 2T, 2l i 3E. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu!

Organizatorem konkursu jest Biuro Poselskie pani europoseł Róży Thun wraz ze Stowarzyszeniem Projekt: Polska. Patronat merytoryczny nad konkursem objął Dyrektor Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Zdzisław Mach. Idea konkursu opiera się na przeprowadzeniu w 15 szkołach ponadgimnazjalnych Małopolski i Świętokrzyskiego, przygotowanego przez organizatorów testu jednokrotnego wyboru z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej. Uczeń każdej ze szkół który zdobędzie największą ilość punktów weźmie udział w wyjeździe do Brukseli a piatka najlepszych spośród wszystkich zgłoszonych szkół, przystąpi do wielkiego finału – 9 maja, na krakowskim Rynku, podczas uroczystych obchodów Dnia Europy.

• Anna Krempińska, Joanna Widomska