Konkursy i Olimpiady

Kolejna laureatka konkursu jedzie do Brukseli
26-06-2011

W maju 2011 roku Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik zorganizował konkurs plastyczno-fotograficzny dla uczniów szkół województw małopolskiego i świętokrzyskiego.

Tematem prac konkursowych był sposób wykorzystania możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz obecność problematyki, wartości, idei i symboli Unii Europejskiej w polskich miejscowościach. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych - praca plastyczna (rysunek, komiks, collage, malarstwo) (II kategorie wiekowe) oraz uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – fotoreportaż (I kategoria wiekowa)

Patronat honorowy nad konkursem objęli : Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka- Koruba, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Krakowie. Z naszej szkoły prace w kategorii fotoreportaż wykonały dwie uczennice z klasy 1 E : Ilona Ciosk i Magda Jamrocha.

Dnia 26 czerwca 2011 roku ogłoszono wyniki konkursu. Laureatem konkursu  "Wielki Mały Świat - Unia Europejska w Twojej Gminie" została Magda Jamrocha która zajęła drugie miejsce tym samym zdobywając nagrodę w postaci aparatu cyfrowego oraz zaproszenia na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli gdzie zwycięska praca zostanie zaprezentowana na wystawie. Magda osobiście odebrała nagrodę od posła Bogusława Sonika w jego biurze w Krakowie.

To kolejny sukces Szkolnego Klubu Europejskiego dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych konkursach.

Koordynatorem konkursu w szkole była Anna Krempińska.

Magda Jamrocha z opiekunem SKE Anną Krempińską

• Anna Krempińska