Spotkanie z europosłem Andrzejem Szejną
24-04-2006

W dniu 24 kwietnia 2006 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Andrzeja Szejny Posła do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko – świętokrzyskiego z młodzieżą zainteresowaną problematyką Unii Europejskiej.

W spotkaniu uczestniczyli: Władysław Równicki - dyrektor szkoły, Henryk Michałkiewicz - przedstawiciel Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Krzysztof Dutkiewicz - inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej i Sportu w Starostwie Powiatowym oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Unii Europejskiej - Anna Wrona, Aldona Nawrot i Paulina Haja.

Podczas spotkania poseł Andrzej Szejna przedstawił ogólne informacje dotyczące instytucji Parlamentu Europejskiego, jego organów oraz uprawnień. Wyjaśnił na czym polega jego praca na stanowisku I Wiceprzewodniczącego Komisji Stanowienia Prawa, zachęcał młodzież do studiowania na uczelniach w państwach Unii Europejskiej, korzystania ze stypendiów i odbywania staży, praktyk w Parlamencie Europejskim.

Na postawione pytania uczniów dotyczące jego pracy, życia rodzinnego oraz problemów Polski w Unii Europejskiej odpowiadał rzeczowo i wyczerpująco.

Poseł Andrzej Szejna w wieku 33 lat osiągnął bardzo wiele, dlatego też w swojej wypowiedzi zwrócił szczególną uwagę na wykształcenie młodzieży, które jest gwarancją ich lepszej przyszłości.

Na zakończenie spotkania Władysław Równicki - dyrektor szkoły i uczniowie wyrazili serdeczne podziękowanie posłowi za przybycie do naszej szkoły.

Andrzej Szejna dokonał pamiątkowego wpisu do szkolnej kroniki Unii Europejskiej, życząc całej społeczności szkolnej wielu sukcesów życiowych i zawodowych.

• Paulina Haja