Do "Europy" ... po raz trzeci
16-02-2006

16 lutego 2006 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wycieczka to nagroda za zwycięstwo w konkursach organizowanych przez Szkolny Klub Europejski: „Pocztówka do Europy” i szkolna olimpiada wiedzy o Unii Europejskiej - Europejskie ABC. W wycieczce uczestniczył dyrektor szkoły Władysław Równicki z małżonką oraz Przemysław Chechelski, redaktor „Echa Dnia”. Kilkunastoosobowa grupa dziewcząt i chłopców odwiedziła najpierw Sejm RP, gdzie przysłuchiwała się obradom i firmę Cadbury Wedel, która przekazała szkole słodycze.

Następnie już po raz trzeci młodzież uczestniczyła w nagraniu programu „Europa da się lubić”. Tym razem na planie pojawiły się najbardziej znane postacie: Anglik Kevin Aiston, Niemiec Steffen Moller, Francuzka Elizabeth Duda, Włoch Paolo Cozza. Ze względu na to, że tematem programu były kabarety, obok Moniki Richardson, prowadzącej program zasiadł znany satyryk Jerzy Kryszak. Uczestnicy wycieczki nie tylko mogli posłuchać rozmów na temat zwyczajów innych państw, ale również zobaczyć, jak wygląda nagranie programu. Po zakończeniu nagrania reżyser Leszek Kumański pochodzący z Kielc otrzymał Baba-Jagę wykonaną własnoręcznie przez członków miniprzedsiębiorstwa działającego w szkole.

• Paulina Haja