Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich w Kielcach
06-12-2005

W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży 6 grudnia 2005 r. odbył się II Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich w Kielcach. W zjeździe wzięli również udział przedstawiciele klubu europejskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie.

Podczas konferencji odbyła się prezentacja Programu Młodzież, Eurodesk Polska, prezentacja ciekawych projektów realizowanych przez uczniów województwa świętokrzyskiego, omówiono problem studiów, wolontariatu i pracy za granicą. Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarło spotkanie z wolontariuszkami z Francji, które w Polsce między innymi pracują i uczą się języka polskiego.

Podczas konferencji odbył się również konkurs na prezentację osiągnięć klubów europejskich. Przedstawicielka SKE działającego przy ZSP Nr 1 Paulina Król wywalczyła II miejsce w województwie świętokrzyskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodę odebrała z rąk przedstawiciela Departamentu Informacji Europejskiej UKIE w Warszawie p. Grzegorza Nowaka.

• Paulina Haja