"Europa da się lubić!"
27-10-2005

Szkolny Klub Europejski działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalych Nr 1 w Jędrzejowie nawiązał współpracę z Telewizją Polską w ramach programu "Europa da się lubić”. W związku z tym młodzież naszej szkoły została zaproszona do uczestnictwa w nagraniu tego programu.

Dnia 27 października odbył się wyjazd do Warszawy. Jego uczestnikami byli uczniowie ZSP Nr 1 w Jędrzejowie. Główną atrakcją był udział w nagraniu znanego programu „Europa da się lubić”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć przygotowania do nagrania programu.

Tematem odcinka były zakupy, w związku z czym gospodyni - Monika Richardson jako gościa honorowego zaprosiła popularną polską modelkę Agnieszkę Maciąg. Wśród uczestników znaleźli się Paulo Cozza z Włoch, Elizabeth Duda z Francji, Conrado Moreno z Hiszpanii, Tamara Aagen z Holandii oraz po raz pierwszy białoruska projektantka mody Elena. Bohaterowie z humorem opowiadali o zakupowych zwyczajach panujących w ich krajach, o swoim stosunku do zakupów, oszczędności i reakcji na obniżki i wyprzedaże. Po nagraniu uczestnicy programu bardzo chętnie pozowali do zdjęć, rozdawali autografy czym wzbudzili w nas ogromną sympatię.

Po wizycie w telewizji odwiedziliśmy jeszcze Giełdę Papierów Wartościowych aby sprawdzić jak "stoją" akcje.

Organizatorzy wyjazdu: Paulina Haja, Robert Wójcik, Mirosław Szczygieł.

• Mirosław Szczygieł