Dzień Języków Europejskich
27-09-2004

Tradycyjnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie, młodzież wraz z nauczycielami języków obcych zorganizowała w dn. 27.09.2004 Dzień Języków Europejskich. Imprezę rozpoczął I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii (etap szkolny), w którym udział wzięło 50 uczniów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się program artystyczny „Języki w pigułce”.

Wielojęzyczne tłumaczenie wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa” wywołało gromki śmiech zgromadzonej publiczności. Uczniowie wykazali się niezwykłymi zdolnościami plastycznymi. Na kolorowych plakatach przedstawiali własne skojarzenia związane z kultura krajów europejskich. Zainteresowani mogli przejrzeć aktualna prasę europejską (Paris Match, Times).

• Jolanta Jakubczyk