Stypendium im. Andrzeja Radka
12-10-2012

Dnia 12 października 2012 roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach wręczono stypendia imienia Andrzeja Radka 11 uczniom z małych miasteczek i wsi województwa świętokrzyskiego, w uznaniu za odwagę i przebojowość, jak powiedział Andrzej Maćkowski - przewodniczący Towarzystwa im. Stefana Żeromskiego. Stypendium to przyznawane jest uczniom, którzy nie tylko osiągają wybitne wyniki w nauce, ale również jasno wyznaczają sobie cele i dążą do ich realizacji.

W gronie stypendystów są uczniowie naszej szkoły:

• Seweryn Żubrowski z klasy 3lb
  • Beata Kot z klasy 3lp
  • Konrad Kot z klasy 3lp.

Konrad stypendium odebrał po raz drugi. Jak mówią stypendyści - stypendium to nie tylko pomoc finansowa, ale wsparcie moralne, dodaje pewności, że nasza praca ma sens.

Uroczystość wręczenia stypendiów została poprzedzona zwiedzaniem wystawy kałamarzy i przyborów piśmiennych.

A oto kilka zdjęć z uroczystości:

• Anastazja Kośmider