Przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w naszej szkole
21-12-2012

Dnia 21 grudnia 2012 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu z siedzibą w Dąbrowie Górniczej i podległymi jednostkami w Cieszynie Żywcu i Olkuszu. Szkoła posiada bardzo bogatą ofertę edukacyjną 13 kierunków studiów oraz ponad 60 atrakcyjnych specjalności, również dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Pracownicy WSB spotkali się z klasami logistycznymi 4L i 3L chcąc zachęcić młodzież do dalszej nauki zawodu na kierunkach: Logistyka – specjalność zarządzanie magazynami (pracownia magazynowa najlepiej wyposażona na skalę europejską w Polsce); Zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalność logistyka i transport, inżynier jakości; Zarządzanie BHP. Studia na w/w kierunkach kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera oraz możliwością kontynuowania nauki na studiach II stopnia.

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej od 2009 roku realizowany jest projekt „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”, którego głównym celem jest profesjonalne przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy jeszcze w trakcie studiów. Program daje możliwość podjęcia nauki na elitarnych studiach dziennych, zapewniając jednocześnie możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego już w trakcie trwania edukacji. Dzięki działalności Akademickiego Biura Karier stworzono listę przedsiębiorstw oraz instytucji, które dają możliwość odbywania praktyk oraz pracy studentom WSB. Raz w roku organizowane są targi pracy i praktyk studenckich, podczas których studenci mogą skorzystać z setek ofert pracy, praktyk oraz płatnych staży.

Wszyscy uczniowie, którzy są zainteresowani współpracą czy też dalszą nauką na w/w uczelni mogą otrzymywać materiały edukacyjne (np. zadania maturalne wraz z rozwiązaniami), po wcześniejszym zalogowaniu się na stronie WSB.

• Jolanta Tompolska