Konkursy i Olimpiady

VIII Olimpiada Przedsiębiorczości
06-12-2012

W dniu 6.12.2012r. odbyła się VIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości, w której wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Olimpiada ta łączy w sobie różne cele. Począwszy od rozbudzania i wzmacniania postaw oraz zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów, poprzez tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej, wypracowanie dla nauczycieli przedmiotu wzorca dydaktycznego, służącego rozwijaniu zainteresowań ekonomicznych u młodzieży uzdolnionej, a skończywszy na zachęcaniu licealistów do studiowania na uczelniach ekonomicznych.

Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych, poszerzony dodatkowo o zagadnienia związane ze zmienianym corocznie hasłem przewodnim Olimpiady, które w tym roku brzmiało „Ludzie w przedsiębiorstwie”. W tym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie z trzech klas ekonomicznych: 2, 3 i 4. Największą liczbę punktów zdobył uczeń z klasy 2E – Gabriel Kowalczyk.

• Anna Białek-Wątor