Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
20-11-2011

W dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, zorganizowano Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 100 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem programu jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest pan Waldemar Pawlak, wicepremier RP i minister gospodarki.

Zaproszenie do udziału w pracach Komitetu Honorowego przyjęli także znani politycy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji propagujących wiedzę ekonomiczną, redaktorzy naczelni mediów.

W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Projekt składał się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji. W naszej szkole w ramach realizacji modułu - „Biznes przy tablicy” na lekcję zaproszono przedstawicieli następujących firm: Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach, Starostwa Powiatowego – Rzecznika Praw Konsumenta, Kancelarii Prawno – Podatkowej w Jędrzejowie, Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawiciele firm na lekcji przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie realizowali zagadnienia z tematów: finanse, etyczny biznes, firma a klient, pracownik i pracodawca, własna firma. Szkoła, realizując projekt dała uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.

• Barbara Terczyńska, Paulina Haja