Pożegnanie klas maturalnych w ZSP nr 1 w Jędrzejowie
25-04-2014

"Życie składa się z przywitań i pożegnań" - Wiktor Hugo

Dziś nadszedł właśnie czas pożegnania klas maturalnych w ZSP nr 1 w Jędrzejowie. Na uroczystej gali zorganizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego w klasach maturalnych spotkali się po raz ostatni wychowawcy i absolwenci klas maturalnych.

Wszystkich obecnych serdecznie powitał pan dyrektor Władysław Równicki, kierując do nich słowa podsumowujące mijający okres ich pobytu w szkole oraz życzył im dobrych wyników na maturze. Głos zabrał nasz specjalny gość: pan Stanisław Nawrot - Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie, który przekazał słowa gratulacji od Starosty Jędrzejowskiego pana Edmunda Kaczmarka.

By wesprzeć słowem absolwentów przed nowym etapem życia dołączyli do niego rodzice maturzystów poprzez pana Cezarego Terczyńskiego- przewodniczącego Rady Rodziców oraz pana Wojciecha Grada przedstawiciela rodziców uczniów klas maturalnych, którzy wyrazili również podziękowania dla Dyrekcji i wychowawców klas II Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 1.

Opiekunami w klasach Liceum Ogólnokształcącego byli: pani Bożena Smorąg, pani Anna Równicka, pani Ewelina Banasiewicz Szczygieł oraz pani Agnieszka Maciąg-Wojtanowska, natomiast w Technikum nr 1 opiekunami klas maturalnych byli: pani Paulina Haja, pan Grzegorz Ryński, pan Wojciech Cichoń i pan Artur Śliz.

Wyrazem wdzięczności dla wychowawców i Dyrekcji były kwiaty i "Por Ti Volare", którą w imieniu maturzystów zaśpiewała Magda Żołędzka z klasy 3lb.

Tradycyjnie uczniowie ze średnią ocen co najmniej 5.0 otrzymali medale "Złoty Absolwent", uchwałą Rady Pedagogicznej nr 50/13/14 z dnia 15 kwietnia 2014 roku, odznaczenia te przyznano:

1. Karolinie Gądek z klasy 3le
  2. Gabrieli Lipskiej z klasy 3lp
  3. Marcie Horbanowicz z klasy 4e
  4. Dawidowi Łatasiowi z klasy 4i

Świadectwa z wyróżnieniem uzyskali nagrodzeni powyżej oraz z klasy 3lp: Gawor Michał, Kasza Anna, Kot Konrad, Szwaczek Aleksandra; z klasy 3le: Lis Agata, Trela Żaneta, Nawrot Dawid; z klasy 4 e: Jaskólska Sylwia, Tabor Ilona; z klasy 4I: Damian Kozakowski; z klasy 4L: Stępień Przemysław, Uchniak Paulina, Sosnowski Marcin, Gil Bartosz.

Uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły była też okazją do podziękowania Rodzicom, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły i aktywnie współpracowali w realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego.

Wśród wyróżnionych Rodziców znaleźli się: pani Joanna Oksińska, pani Małgorzata Marzec, pan Wojciech Grad, pani Bożena Cicha, pani Aneta Łężniak, pani Joanna Szymańska, pani Izabela Prusicka, pani Agata Wojciechowska, pani Jolanta Woźniak, pani Maria Molenda oraz pani Izabela Fendrych.

W imieniu braci absolwenckiej przemówiła Anna Kasza z klasy 3lp, natomiast Karolina Dyksa i Dariusz Wachowicz z klasy 2e pożegnali absolwentów, kończąc tym samym część oficjalną uroczystości.

Uroczystość okazała się szczególnym wydarzeniem dla Bartosza Gila z klasy 4l, ponieważ została mu przekazana wiadomość, iż od następnego roku akademickiego będzie szczęśliwym posiadaczem złotego indeksu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej upoważniającego go do studiowania na tej uczelni.

Galę wzbogaciły piosenki w wykonaniu członków Szkolnego Zespołu Muzycznego: Magdaleny Żołędzkiej z klasy 3lb oraz Anity Dobrowolskiej z klasy 3le.

Program przygotowali uczniowie klas 3lh, 4l, 3lp, 2e pod opieką pana Grzegorza Leśniewskiego, pani Anny Równickiej pani Eweliny Banasiewicz-Szczygieł oraz Agnieszki Maciąg-Wojtanowskiej.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska