Wykład matematyczny
28-04-2014

W dniu 28 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy I E wysłuchali wykładu z matematyki pracownika Politechniki Świętokrzyskiej dr Moniki Skóry. Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach".

Uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest trójkąt Pascala, przypomnieli sobie definicje funkcji na przykładach z życia codziennego, a także wiadomości o zbiorach liczbowych. Wykład był bardzo interesujący i niewątpliwie rozbudził w uczniach zainteresowania matematyczne.

• Ewelina Banasiewicz-Szczygieł