Zlot Pojazdów Zabytkowych
29-04-2014

Samochody z duszą i sercem. Tak można powiedzieć o tych wspaniałych pojazdach, które zagościły 29.04.2014r. na parkingu przed Centrum Kultury w Jędrzejowie.

BMW, Mercedes, Fiat, Opel, Citroen, a także wiele innych polskich i zagranicznych marek mogli podziwiać uczniowie klasy 2i na XIV Tatrzańskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych.

Prawdziwą sensację wywołały amerykańskie krążowniki typu Lincoln.

W zlocie brało udział 29 aut. Najstarsze z nich Renault NN pochodzi z 1925 roku.

Odwiedzający przecierali oczy ze zdumienia na widok Warszawy M 20 nazywanej przez miłośników starych samochodów "babcią".

Na zlocie nie zabrakło także Fiata 125p, Syreny czy Mikrusa z 1958.

Ferry Porsche, były szef Porsche powiedział kiedyś "budujemy samochody, których nikt nie potrzebuje, ale każdy chce mieć". Chyba nikt nie przeszedł obojętnie obok Porsche 356 Coupe.

Dzięki takim wyjściom uczniowie mogą się wiele dowiedzieć o dawnych czasach, a zwłaszcza o historii motoryzacji.

• Marek Pułka