Warsztaty edukacyjne w Hotelu Pegaz w Krynicy
16-05-2014

W dniach 15-16.05.2014r. druga grupa uczniów naszej szkoły realizujących projekt "Hotelarze przyszłości" uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Krynicy Zdrój, gdzie odbyła dwudniowe warsztaty w czterogwiazdkowym hotelu PEGAZ. Głównym celem warsztatów było zapoznanie się z działalnością i sposobem funkcjonowania hotelu oraz zasadami obsługi gości hotelowych.

Pobyt w Pegazie „Hotelarze” rozpoczęli od spotkania z panią menager, która przedstawiała charakterystykę obiektu. Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez barmana, podczas których poznała obowiązki i wyposażenie stanowiska pracy barmana oraz zasady tworzenia napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Po spotkaniu z barmanem uczestnicy projektu zostali podzieleni na grupy i udali się na poszczególne stanowiska pracy (restauracja, recepcja, służba pięter). Wieczorem po warsztatach uczniowie mogli odpocząć na basenie.

Pobyt w Krynicy nie ograniczył się tylko zdobywania praktycznej wiedzy w zakresie hotelarstwa, ale również pozwolił uczestnikom poznać walory turystyczne miejscowości. Uczniowie zwiedzili centrum Krynicy oraz wjechali kolejką linową na Górę Parkową.

• Elżbieta Cichoń