Konkursy i Olimpiady

"Jeden z dziesięciu" w Konarskim
15-05-2014

15 maja w naszej szkole odbył się konkurs dla gimnazjalistów "Jeden z dziesięciu". Chęć udziału zgłosiły trzy szkoły: Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie, Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie i Gimnazjum w Oksie.

Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju emitowanego w telewizji. Składał się z trzech etapów. W pierwszym każdy z zawodników otrzymał po 2 pytania, aby zakwalifikować się do drugiego etapu musiał odpowiedzieć co najmniej na jedno z nich. W drugim etapie uczniowie sami wyznaczali do odpowiedzi swoich kolegów. Ostatecznie do trzeciego - finałowego etapu zakwalifikowało się trzech uczestników.

Turniej przebiegał w dwóch odsłonach: przyrodniczej i humanistycznej. W części przyrodniczej uczniowie odpowiadali z dziedzin biologii, chemii i geografii, natomiast w części humanistycznej z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, rywalizacja była zaciekła, ale w końcu wyłoniliśmy zwycięzców, a byli nimi:

część przyrodnicza:

I miejsce – Natalia Kasza z Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie

II miejsce – Anna Piasecka – Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie

III miejsce - Kinga Adler – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie

część humanistyczna:

I miejsce – Jakub Wójcik – Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie

II miejsce – Paula Prawda – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie

III miejsce – Katarzyna Bijak – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a laureaci również nagrody.

Turniej miał na celu popularyzację wiedzy i umiejętności zarówno z nauk przyrodniczych jak i humanistycznych wśród uczniów gimnazjum. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się w tradycję szkoły.

• Sabina Chechelska