Konkursy i Olimpiady

XXXV Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Regionalnej – eliminacje powiatowe
25-10-2012

25 października 2012 roku w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej. Celem konkursu jest: popularyzacja literatury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości pisarzy regionu świętokrzyskiego, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej i gwary regionalnej, integracja środowiska twórców słowa pisanego, wydawców oraz uczestników ruchu recytatorsko-teatralnego.

Organizatorem konkursu jest Starachowickie Centrum Kultury przy współudziale Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Starachowice, Starosta Starachowicki, Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W etapie rejonowym wzięło udział tylko dwóch uczniów z naszej szkoły: Monika Lis z klasy 2lh oraz Piotr Jagodziński z klasy 3L – członkowie Koła Miłośników Teatru.

Z ogromną radością informujemy, iż Monika Lis i Piotr Jagodziński znaleźli się w gronie laureatów i przeszli do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 30 października 2012 roku o godzinie 10 00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

Gratulujemy Monice i Piotrowi! Trzymamy kciuki!!!

Piotr Jagodziński recytuje fragment powieści poetyckiej "Konrad Wallenrod"

Monika Lis recytuje wiersz Ottona Grynkiewicza "Komoda prababci".

Jury ogłasza werdykt.

Nasi wyróżnieni.