Sportowa majówka w "Konarskim"
23-05-2014

W ramach Dni Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalanych nr 1 w Jędrzejowie dnia 23.05.2014 została zorganizowana Sportowa Majówka w "Konarskim". Rozegrane zostały: turniej piłki nożnej chłopców, turniej piłki siatkowej dziewcząt oraz przeciąganie liny dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły: Gimnazjum z Wodzisławia, Gimnazjum z Nagłowic, Gimnazjum z Motkowic, Gimnazjum z Miąsowej, Gimnazjum nr 1 i 2 z Jędrzejowa oraz uczniowie ZSP nr 1 z Jędrzejowa klasy pierwsze.

Podczas rozgrywania turnieju piłki nożnej chłopców zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Grupa pierwsza przedstawiała się następująco: Motkowice - Gimnazjum nr 1 1:2, Miąsowa – Wodzisław 0:3, Motkowice – Wodzisław 0:0, Gimnazjum nr 1 - Miąsowa 1:0, Wodzisław – Gimnazjum nr 1 1:0, Motkowice – Miąsowa 1:0.

Grupa druga: Gimnazjum nr 2 - Nagłowice 0:1, Gimnazjum nr 2- ZSP nr 1 0:1, Nagłowice - ZSP nr 1 0:3.

Mecz o trzecie miejsce: Nagłowice – Gimnazjum nr 1 2:1.

Mecz o pierwsze miejsce ZSP nr 1 - Wodzisław 0:1.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. Wodzisław
  2. ZSP nr 1
  3. Nagłowice
  4. Gimnazjum nr 1 z Jędrzejowa
  5. Motkowice
  6. Gimnazjum nr 2 z Jędrzejowa
  7. Miąsowa

Do turnieju piłki siatkowej przystąpiło sześć zespołów, zostały podzielone one na dwie grupy. Grupa pierwsza: Miąsowa – ZSP nr 1 0:2, ZSP nr 1 - Motkowice 2:0, Miąsowa – Motkowice 2:0. Grupa druga: Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum nr 1 2:1, Gimnazjum nr 2 - Nagłowice 1:2, Gimnazjum nr 1 - Nagłowice 2:0.

Mecze finałowe:

Mecz o piąte miejsce: Nagłowice – Motkowice 2:0.

Mecz o trzecie miejsce: Gimnazjum nr 2 - Miasowa 2:1.

Mecz o pierwsze miejsce: Gimnazjum nr 1 - ZSP nr 1 0:2.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZSP nr 1
  2. Gimnazjum nr 1 z Jędrzejowa
  3. Gimnazjum nr 2 z Jędrzejowa
  4. Miąsowa
  5. Nagłowice
  6. Motkowice

Odbył się też turniej przeciągania liny dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepszym zespołem okazało się Gimnazjum z Miąsowej, a wśród chłopców – Gimnazjum z Motkowic.

Na zakończenie turnieju zostały wręczone puchary, statuetki i dyplomy przez Dyrektora ZSP nr 1 w Jędrzejowie Władysława Równickiego. Tytuł najlepszego strzelca podczas turnieju piłki nożnej otrzymał Kamil Bednarek z Gimnazjum nr 1, a miano najlepszego bramkarza otrzymał Karol Koczaj z ZSP nr 1. Tytuł najlepszej zawodniczki podczas turnieju piłki siatkowej przypadł Sarze Krzysztofik z Gimnazjum nr 1 z Jędrzejowa.

Zawody odbyły się w sportowej atmosferze fair-play, a zespoły otrzymały zaproszenie na przyszły rok.

• Nauczyciele wychowania fizycznego