Wizyta w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
21-05-2014

W dniu 21 maja 2014 roku w ramach współpracy między Wyższą Szkołą Biznesu a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie odbyły się warsztaty w WSB w Dąbrowie Górniczej. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas logistycznych IL, IIL i IIIL wraz z opiekunami: panią dyrektor Elżbietą Grad, panią Jolantą Tompolską i panem Bartoszem Grudniem.

Ciepło i życzliwie jak zwykle powitał nas z-ca kierownika Biura Karier i Promocji pan Sebastian Korzeniowski.

Po kilku słowach wstępu i informacjach o WSB młodzież rozeszła się do sal wykładowych, gdzie uczestniczyła w warsztatach.

Ćwiczenia dotyczyły następującej tematyki:

I. Nowoczesne systemy komisjonowania - dr inż. Paweł Sobczak.

Uczniowie mieli możliwość poznania tajników pracy w nowoczesnym magazynie wyposażonym w informatyczne systemy zarządzania.

II. Aktywne metody poszukiwania pracy - mgr Katarzyna Michałek–Jung.

Ćwiczenia, podczas których młodzież uczyła się, jak najlepiej zaprezentować samego siebie przyszłemu pracodawcy.

III. Improwizacja i spontaniczność we współpracy zespołowej - mgr Agata Brzóska.

Próba improwizacji w wykonaniu naszych uczniów.

IV. Komunikacja interpersonalna - mgr Aleksandra Lindner.

Podczas tego warsztatu młodzież mogła poznać swoje słabe i mocne strony.

Wszystkie formy aktywności pobudzały młodych ludzi do myślenia i działania.

Bardzo dziękujemy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej za miłe przyjęcie i owocną współpracę.

• Jolanta Tompolska